NOWO ZREWITALIZOWANY SKWER NA ALEJACH LIPOWYCH MIEJSCEM OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA OCHRONY ŚRODOWISKA

NOWO ZREWITALIZOWANY SKWER NA ALEJACH LIPOWYCH MIEJSCEM OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA OCHRONY ŚRODOWISKA

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w dniu 5 czerwca 2019 roku na Skwerze przy ul. Aleje Lipowe zrewitalizowanym w ramach projektu „Zielone Pionki-zagospodarowanie i odnowa terenów zieleni w krajobrazie miejskim” odbył się Piknik Ekologiczny dla mieszkańców miasta i dzieci z pobliskiego Przedszkola nr 2 Lipowy Zakątek w Pionkach.
Uroczystość swoją obecnością uświetniła Zastępca Burmistrza Miasta Pionki Pani Kamila Kaczorowska, która miała dla przedszkolaków niespodziankę w postaci słodyczy. Maluchy także zaskoczyły uczestników i organizatorów pikniku przygotowanymi na tą okoliczność występami tanecznymi i wokalnymi. Podczas pikniku uczestnicy zdobyli przydatną wiedzę na temat segregacji śmieci oraz ochrony przyrody. Ponadto dla maluchów przygotowano wiele atrakcji takich jak konkursy edukacyjne z nagrodami, quizy i zagadki przyrodnicze. Gwoździem programu okazało się sadzenie przez starszaków kwiatków, które przekazał wykonawca nasadzeń zieleni na Skwerze Przedsiębiorstwo Usług Leśnych i Ogrodniczych OGRÓD I LAS – Krzysztof Wziątek. Przedszkolaki bardzo profesjonalnie podeszły do tematu przynosząc ze sobą narzędzia w postaci grabek i łopatek. W tym czasie dzieci z najmłodszych grup zajęte były kolorowaniem obrazków o tematyce przyrodniczej. Dzięki hojności firmy MARCBUD – Marek Baran, która wykonywała prace budowlane i elementy małej infrastruktury na Skwerze dzieciom dostarczono poczęstunek w postaci owoców i soków. Dla starszych mieszkańców Pionek został przygotowany punkt informacyjny na temat działalności Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Pionkach. Pracownicy Urzędu Miasta Pionki rozdawali ulotki i udzielali wszelkich informacji na temat funkcjonowania PSZOK w naszym mieście.
Pogoda nie zawiodła. Piknik upłyną w przemiłej słonecznej atmosferze wspólnej zabawy i nauki pod hasłem  „Jestem przyjacielem przyrody”.