REWITALIZACJA PLACU KONSTYTUCJI 3 MAJA

REWITALIZACJA PLACU KONSTYTUCJI 3 MAJA

Rozpoczynają się prace budowlane związane z modernizacją Placu Konstytucji 3 Maja  w Pionkach. Za kilka tygodni Plac Konstytucji 3 Maja zyska nowy blask. Pojawią się między innymi nowa roślinność, ławki z panelami fotowoltaicznymi do ładowania telefonów, a także stanowiska dla rowerów.W ramach projektu  „Zielone Pionki” –  „Zagospodarowanie i odnowa terenów zieleni  w krajobrazie miejskim” przebudowana zostanie fontanna oraz pojawi się znacznie więcej zieleni, która niewątpliwie uatrakcyjni wiosenne i letnie spacery, a także pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta.

Fontannę przewidziano jako zamgławiającą. Dysze zamgławiające ukryte mają zostać pomiędzy ozdobnymi kamiennymi głazami (monolitami) i uruchamiane na przemian z losową kolejnością, tworząc przy tym efekt mgiełki wodnej. Zastosowane dysze mają być zintegrowane z oświetleniem, aby atrakcyjnie prezentować się wieczorową porą.

Urządzenia fontanny będą sterowane automatycznie. Zamgławianie służyć ma stworzeniu sprzyjającego mikroklimatu na placu, w szczególności w upalne dni.